• pdm-2022-ogloszenie
  • studia-podyplomowe 2021
  • kacik-metodyczny
  • oferta-specjalna

Wodnik ze Starego Lasu

Noworyta Aneta

Oficyna Wydawnicza Impuls

Wydanie I, Kraków 2009, Format B5, Objętość 28 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa ISBN: 978-83-7587-133-3

www.impulsoficyna.com.pl 

Wodnik ze Starego Lasu – kolejna baśń napisana i zilustrowana przez autorkę – jest zaproszeniem do świata, w którym rzeczywistość przeplata się z ludowymi wierzeniami.
Pewnego razu Maks wybiera się nad jezioro ukryte w Starym Lesie. Podczas wędkowania zostaje wciągnięty do wody przez ogromnego suma, co prawie przypłaca życiem. Z opresji ratuje go dziwny osobnik o zielonych włosach i stopach pokrytych rybią łuską. Między Maksem a wodnikiem rodzi się przyjaźń, która musi jednak przejść kilka prób. Bo któż przyjaźni się z wodnikami?! Przecież to podstępne kreatury, którym nie można zaufać! 

Aneta-NoworytaAneta Noworyta – urodzona w Krakowie w 1976 r. Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Jagielońskim. Od dziecka fascynowało ją piękno otaczającej nas przyrody, legendy i opowieści babci, do których dorysowywała kolorowe obrazki. W 2008 opublikowała swoją pierwszą książkę dla dzieci, pt: „Zosia i książę Elfów”. To wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, która zwycięża nawet śmierć i staje się wieczna. Baśń zdobyła uznanie wśród młodszych i dorosłych czytelników. Więcej informacji o autorce i jej twórczości na stronie: www.anetanoworyta.blox.pl